+380680600888 polfun.ua@gmail.com

Греція

ГреціяГреція — держава у східній частині Середземного моря, що розташована на стику Європи та Азії. Вона займає Балканський п-ів та численні острови (понад 1000) Егейського, Іонічного та Адріатичного морів, на які припадає 20% від усієї території країни. Південні береги омиваються Середземним морем, західні — Іонічним, східні — Егейським. Найбільші прилеглі грецькі острови — Крит, Евбея, Родос, Лесбос, архіпелаги Іонічний, Кіклади, Північні та Південні Споради. Площа країни становить 132 тис. км2 (у т. ч. острівна частина — 25 тис. км2).

Столиця — Афіни.

Афіни розташовані на п-ві Аттика, поблизу узбережжя Егейського моря, у межах рівнини, що зрошується р. Кіфісос. Клімат середземноморський, з сухим і жарким літом (середня температура липня +27°С) і дощовою зимою (у січні +9°С), однак взимку інколи можуть бути невеликі морози та сніг.
Територія Греції розділена на три частини.

До материкової Греції входять: Македонія – північна область Греції, яка межує з Албанією, Болгарією і колишньою Югославією (Касторія, Халкидіки); Фракія – північно-східна область, що межує з Болгарією і Туреччиною (Александрополь, Комотіні); Епір – північно-західна область на кордоні з Албанією (омивається Іонічним морем); Тессалія – найбільш рівнинна область, зі сходу омивається Егейським морем (Лариса, Волос, Трікала); Центральна Греція – центральна частина Греції (Халкида, Ламія, Амфісса); Аттіка – область навколо Афін.

Пеллопонес – найбільший півострів Греції (площа – 21,4 тис.км2), з’єднаний з материковою частиною вузьким перешийком (ширина 5 км), через який в кінці 19 століття був проритий канал (довжина 6500 м, ширина 23,5 м, глибина 40 м).

Третій район утворюють острови Егейського моря: Евбея – другий за величиною, після Кріта, острів Греції (3,9 тис.км2), сполучений з континентом мостом; Лесбос – один з великих островів Греції (1,6 тис.км2); Північні Споради – острови Скірос, Скопелос, Юра, Іліодрамія та ін. в північно-західній частині Егейського моря; Кіклади («киклос»з грецької “той, що створює кільце”) – архіпелаг в центральній і південній частині Егейського моря (острови Аморгос, Андрос, Сіфнос, Санторіні, Тімос, Кітнос та ін.); Південні Споради – Додеканес – архіпелаг з 12 островів в південно-східній частині Егейського моря, біля узбережжя Туреччини (острови Родос, Самос і ін).

Курорти Греції

Острів Крит

Крит є найбільшим курортним островом в Греції. Його омивають 3 моря: Лівійське, Критське і Іонічне. Крит знаменитий своїми дивовижними пляжами, високими горами і монастирями і музеями. З наближенням вечора, в місцевих трактирах на морському березі подають вечерю, що складається з 12 страв. Всю ніч грає жива музика, виконується танець “сіртакі”, в ході якого б’ються тарілки під ноги танцюючих.

Візитною карткою Криту вважається знаменитий Лабіринт Мінотавра. Цей острів Греції славиться своєю багатою і дуже цікавою історією. У давні часи Крит був провінцією Візантійської імперії і притулком піратів, а в процвітання мінойської цивілізації були зведені чудові палаци, які до сих пір вражають своєю красою (приклад: Кноський палац).

Острів Крит

Острів Родос

Родос вважається наймальовничішим островом, а також найпопулярнішим серед курортів Греції, адже тут відмінно поєднується як пляжний, так і активний відпочинок з прогулянками по старовинних містах. Омивається острів Середземним і Егейським морем. Родос славиться безліччю цікавих пам’яток, найдавнішими побудовами. Відпочиваючи на цьому острові Греції, потрібно обов’язково відвідати гору Філерімос, замок Моноліт – фортеця, яка стоїть на скелі, Долину метеликів і місцевий аквапарк.
Родос був ласим шматком для багатьох країн і народів. Ним володіли елліни, перси, фінікійці, турки, лицарі ордена іоаннітів. Тому тут цікава суміш духовної та матеріальної культури, кожен правитель залишив щось своє на пам’ять.

Варто зауважити, що саме біля берегів даного острова з’єднуються Середземне і Егейське моря. Виходить подвійний релаксуючий удар, ось чому на Родосі відпочивати особливо приємно.

Острів Родос

Острів Корфу

Інша назва Корфу – Керкіра. Тут клімат менш жаркий, ніж на Криті чи Родосі, і це плюс – відпочинок на цьому курорті буде цілком комфортним. Корфу є недешевим містечком для відпочинку, на острові розташувалися найдорожчі готелі в Греції.

Відпочинок на грецькому острові Корфу буде спокійним, розваг як таких немає, але нудно не буде. Тут, до речі, практично немає злочинності. На острові знаходиться близько 800 церков і монастирів, тому так і славиться Корфу своєю дивовижною історією і безліччю пам’яток. Головною визначною пам’яткою курорту є площа Спіанада. На території острова знаходиться кілька знаменитих соборів (приклад: собор Святого Христофора), відкриті музеї (Візантійський музей, Музей мистецтва Азії), підносяться величні фортеці Греції.

Острів Корфу

Острів Кос

Розташовується острів в Егейському морі, завдяки цьому, тут дуже мальовничо. На території знаходяться різні парки, заповідники, багато невеликих сіл з красивими пляжами. Відпочинок на цьому красивому курорті Греції поєднує в собі запальне нічне життя в місцевих клубах і огляд визначних пам’яток, яких тут безліч. Головна визначна пам’ятка тут – руїни найдавнішого храму Асклепіон, руїни міста Пили з церквою неподалік від нього, італійські будинки і мечеті.

Острів Кос

Острів Кефалонія

Кефалонія знаходиться в середині Іонічного моря. Сам по собі цей острів Греції досить великий. Слід сказати, що Кефалонія вважається найбільш високорозвиненим островом в області культури. Відомо і те, що в давні часи місцеві жителі дуже любили музику і домагалися успіхів у співі.

Основні визначні пам’ятки Кефалонії: печера Катавотрес, печера Меліссана, Етнографічний музей, бібліотека Корьяленіос. До того ж на острові розташовується селище Фіськардо, що є гаванню рибалок. Дивно, але саме Фіськардо повністю збереглося після землетрусу, архітектура гавані зовсім незаймана.

Острів Кефалонія

Халкідікі

Розташовується цей півострів в просторах Егейського моря і вважається головним курортним місцем материкової Греції. Пишна, квітуча зелень сприяє відпочинку. Халкідікі відмінно підійде для сімейного відпочинку, так як тут дуже тихо і мирно. Серед визначних пам’яток виділяють: печеру Стагира, яка є батьківщиною Аристотеля, Калітея і Афітіс – найдавніші міста Греції, відомі своїми храмами великих богів. Крім того, тут багато невеликих сіл і добре збережених монастирів.

Халкідікі

Афіни

Афіни – це не тільки найдавніше місто, а й один з найпривабливіших морських курортів Греції, завдяки своїй унікальній історії. За все своє існування Афіни витримали дуже багато, пережили періоди занепаду. В Афінах розташовуються два відомих пагорба: Акрополь і Лікабет. Головною визначною пам’яткою є Парфенон – комплекс, символ міста Афіни. В Афінах знаходиться близько 250 музеїв, храмів і галерей. Дуже популярні у туристів площа Згоди і площа Конституції. Арка Адріана, Панафінскій стадіон, Заппа парк – все це і багато іншого чекає на тих, хто здійснить подорож в чудову столицю Греції.

Афіни

Лутракі (Арідея)
Цей пейзажний курорт Греції оточений пагорбами і чудовими лісами. Його візитна картка – цілющі властивості термальних джерел, що знаходяться під відкритим небом. Розваг в місті зовсім немає, відпочинок спрямований саме на огляд визначних місць, лікування, ну і, звичайно, відпочинок на пляжі. З визначних пам’яток можна подивитися на печери з сталагміта, де збереглися наскальні малюнки, розкішні водоспади і ущелини.

Лутракі (Арідея)

Салоніки

Салоніки також входить до списку найбільш популярних грецьких курортів, а ще це друге за величиною місто в країні. Відомий він своїми культурними розвагами, різними заходами і фестивалями. Відомими пам’ятками цього курорту Греції є: Церква Святої Софії, яка колись була провідним міським храмом; Базиліка Святого Дмитра – найдавніша з церков, де під час розкопок були знайдені старовинні реліквії; Біла Вежа на набережній – раніше тут тримали в’язнів (раніше вежу називали Кривавою, так як в один час відбувалася масова стрілянина по людях, але потім вежу побілили, звідки й походить нинішня назва).

Салоніки

Кавала

Кавала – цікаве курортне місто на грецькому узбережжі, галасливе, жваве і святкове. Відомі і популярні пам’ятки в Кавале: фортеця, що височіє в Старому місті; храм святого Павла, який колись був мечеттю; міська Ратуша, що більше нагадує замок; будівля Імарет, яка раніше була благодійною організацією і багато-багато іншого.

Відпочинок на морських курортах Греції – це саме той відпочинок, який поєднує в собі спокійне проведення часу на пляжі і відвідини незвичайних екскурсій, з оглядом найбільших пам’яток.

Кавала

Джерело: https://tsikaviy-svit.com